Dlaczego warto szydełkować?

  1. Redukcja stresu

Podczas szydełkowania wpadamy w stan relaksu, odprężenia. Skupia nasze myśli na drogę kreatywnego tworzenia. Zapominamy o codziennych troskach i problemach.

2. Nadaje naszemu życiu sens Szydełkowanie uzależnia, tego nikomu nie muszę przypominać. Rozwijamy siebie, nasze umiejętności. Szydełkowanie staje się naszym hobby, uzależnieniem. Szukamy, tworzymy, wiele osób łączy szydełkowanie ze swoją pracą.

3. Pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne Stymulujemy w tym czasie nasze ręce i palce. Dzięki temu pozostają one dłużej sprawne. Ważne jest jednak, aby dostosować odpowiednią postawę ciała, nie pochylamy zbyt głowy do przodu i staramy się siedzieć prosto.. Bardzo ważne są regularne przerwy.

4. Poprawia naszą koncentrację i kreatywne myślenie Szydełkując całą uwagę skupiamy na danej robótce. Jeśli tworzymy swoje wzory, niezbędne są umiejętności matematyczne. Nasza wyobraźnia sięga zenitu 🙂 Dodatkowo szkolimy języki obce, korzystając ze wzorów projektantek innych narodowości.

5. Pozwala uwolnić nas od chorób i nałogów Jeśli nasze ręce i głowa są zajęte przyjemnością, czyli szydełkowaniem nie myślimy o złych nawykach/nałogach. Zapominamy także o bólu, chorobach. Chwalimy się swoimi pracami, inni nas doceniają, to bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie psychiczne.

Pamiętajmy! Złota zasada! Im mniej myślimy o złych rzeczach i nie karmimy naszego umysłu złymi wiadomościami, tym mniej złego będziemy doświadczać!

6. Budujemy przyjaźnie, kontakty międzyludzkie się zacieśniają Wielu z nas należy do różnych grup, nie tylko szydełkowych, ale także rękodzielniczych. Poznajemy wspaniałych, uzdolnionych ludzi, dzielimy się wiedzą, spostrzeżeniami. Mamy wspólne tematy do długich rozmów, dzięki temu powstają nowe znajomości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart